Polonya  Cumhurbaşkanı Andrzej Duda , Türkiye'nin de NATO'nun Baltık ülkeleri hakkındaki savunma planını onaylamama kararına ilişkin bir  Çözüm   bulmayı  umduğunu söyledi.

haber7
0

NATO Liderler Toplantısı kapsamında Londra da düzenlenen "NATO Engages" programına katılan Duda , açıklamalarda bulundu.

 

 

ABD nin , YPG/PKK nın da tehdit olarak yer aldığı plana karşı çıkması üzerine , Türkiye nin de NATO nun Baltık ülkeleri hakkındaki savunma planını onaylamama kararı ile ilgili görüşünü dile getiren Duda , "Cumhurbaşkanı Erdoğan la önceki gün görüştüm ve bu konu hakkında iyi bir çözüm bulacağımızı umut ediyorum." dedi.

Duda , terörün , Rusya nın emperyalist tutumunun ve Orta Doğu daki terör faaliyetlerinin hepsinin birer tehdit olduğunu ancak NATO nun bunlara karşı verecek bir cevabının bulunduğunu vurguladı.

 

 

Fansa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron un NATO ya ilişkin "Beyin ölümü" açıklamasına tepki gösteren Duda , NATO nun Avrupa Birliği’nin (AB) istikrarı ve güvenliği için çok önemli bir unsur niteliği taşıdığını , çeşitli sorunlara ve gerginliklere rağmen , dünya tarihinde NATO ve AB nin en önemli iki birlik olduğunu kaydetti. 

ABD nin , terör örgütü YPG/PYD/PKK nın da tehdit olarak yer aldığı NATO nun Türkiye ile ilgili güvenlik planının yayımlanmasına itiraz etmesi üzerine , Türkiye de NATO nun Baltık ülkeleri hakkındaki güvenlik planının yayımlanmasına karşı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =