Irak'ta gösteriler devam ediyor. Kerbela'da çok sayıda gösterici İl  Meclis   binasına   girmeye   çalıştı  , çıkan arbedede yaralananlar oldu.

haber7
0

Irak ın güneyindeki  Kerbela  kentinde , çok sayıda göstericinin İl  Meclis   binasına   girmeye  çalışması sonucu çıkan arbedede yaralananlar olduğu belirtildi.

 

 

Kerbela polisinden Üsteğmen Hani el-Haydari , AA muhabirine yaptığı açıklamada , göstericilerin dün gece 2 nci defa İl  Meclis   binasına   girmeye  çalıştığını söyledi.

Haydari , güvenlik güçlerinin göstericilere engel olmak istemesi nedeniyle çıkan arbedede bazı kişilerin yaralandığını kaydetti.

 

 

İl  Meclis  binasının etrafına , göstericilerin girmesine engel olmak için beton bloklar yerleştirildiği aktarıldı.

Musenna Vilayeti nde de Vali Ahmed Menfi Cevde , yaptığı yazılı açıklamada , vilayette okulların 3 gün tatil edildiğini duyurdu , ancak tatil sebebine ilişkin bilgi vermedi.

Irak ta işsizlik , yolsuzluk ve kamu hizmeti yetersizliğini protesto etmek amacıyla 1 Ekim de başlayan gösterilerde şu ana kadar 350 den fazla kişi hayatını kaybetti , 15 binden fazla kişi de yaralandı.

Başta başkent Bağdat olmak üzere orta ve güney kesimlerdeki kentlerde devam eden gösteriler sırasında İran ın ülkedeki nüfuzuna yönelik tepkiler de dile getiriliyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =