Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın , kendisine ikram edilen  Kastamonu  pastırmasını yedikten sonra , “Mantıda Kayseri , pastırmada Kastamonu” demesi Kastamonulular tarafından memnuniyetle karşılandı.  Kastamonu  pastırması , &

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , partisinin genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının ardından kendisine ikram edilen  Kastamonu  pastırmasını yedikten sonra , Kayserili olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye takılarak , “Kastamonu pastırması daha iyi” demişti.  Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın , “Mantıda Kayseri , pastırmada Kastamonu” demesi ise Kastamonulular tarafından memnuniyetle karşılandı. Pastırmada Kastamonu’nun lezzetini hiçbir yerin tutamayacağını savunan Kastamonulular , ünlü gurme Vedat Milor’dan sonra  Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın da  Kastamonu  pastırmasının lezzetini tescillediğini söylediler.

“KASTAMONU MU , KAYSERİ Mİ? TARTIŞMASI BENCE NETİCELENMİŞ OLDU”

Kastamonu pastırmasının uzun yıllardır doğal şartlar altında üretilmesinin lezzetine lezzet kattığını belirten müşterilerden Rıdvan Salcı , şöyle konuştu: “Kastamonu pastırmasının en büyük özelliği asırlardır aynı özellikte yani doğal şartlarda yapılmasıdır. Ilgaz Dağının eteklerindeki yaylalarda otlatılan hayvanların çok büyük katkısı bulunuyor. Aynı zamanda şuanda Taşköprü sarımsağı , Dünya’nın en kaliteli sarımsağıdır , çemenlerde de Taşköprü sarımsağı kullanılıyor”

Kastamonu mu , Kayseri mi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =