İşçi , işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan  Asgari   ücret  Tespit Komisyonu , 2020'de geçerli olacak  Asgari  ücreti belirlemek üzere bugün saat 14.00'te ilk toplantısını yapacak.

haber7
0

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren  Asgari  ücret görüşmeleri; Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde başlayacak. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk un başkanlığında toplanacak komisyonda , işçi tarafını Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) , işveren tarafını ise Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsil edecek. Toplantıda , işçi ile işveren temsilcileri talep ve görüşlerini sunacak.?

İŞÇİ TARAFI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU

Türk-İş , Hak-İş ve DİSK in gelir vergisi tarife basamakları ve oranlarının çalışanlar lehine güncellenmesi talebiyle başlayan birlikteliği ,  Asgari  ücret konusunda da sürüyor. Komisyonda işçi tarafını temsil eden Türk-İş , önceki yıllardan farklı olarak  Asgari  ücret konusunda Hak-İş ve DİSK ile görüş alışverişinde bulundu.

YAŞAM MALİYETİ GÖZETİLSİN

"Ayrıştığımız zaman bedelini beraber ödüyoruz. Yan yana gelmek mecburiyetindeyiz" değerlendirmesinde bulunan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay , bir kişinin yaşam maliyetinin 2 bin 578 lira olduğuna dikkati çekerek , yeni  Asgari  ücrette bu rakamın göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi. İşveren tarafını temsil eden TİSK yönetimi ise yeni  Asgari  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =