ABD Temsilciler Meclisinde yaklaşık iki hafta süren , Trump'a  yönelik   azil  soruşturması oturumlarının ardından kapsamlı bir rapor hazırlayan Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi'nin , oturumlardan elde ettiği bulguları i&c

haber7
0

ABD Temsilciler Meclisinde yaklaşık iki hafta süren , Başkan Donald  Trump  a yönelik  azil  soruşturması oturumlarının ardından kapsamlı bir rapor hazırlayan Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi nin , oturumlardan elde ettiği bulguları içeren raporunu  salı  günü açıklaması bekleniyor.

 

 

Amerikan medyasına açıklama yapan komite yetkilileri , hızlı ve yoğun bir çalışmanın ardından raporun nihai halini pazartesi günü komite üyelerine dağıtacaklarını bildirdi.

Raporu incelemek ve varsa görüşlerini kayda geçirmek için 24 saati olan komite üyeleri , çalışmalarının ardından  salı  günü bir araya gelecek. Demokratların çoğunlukta olduğu komitenin , o günkü toplantının ardından raporu açıklayacağı düşünülüyor.

 

 

Öte yandan İstihbarat Komitesi nin hazırladığı raporun , çarşamba günü  azil  soruşturmasına ilişkin ilk oturumunu düzenleyecek olan Adalet Komitesi ne gönderilmesi bekleniyor.

Amerikan medyasına göre  Trump  a yönelik  azil  oylaması aralık ayı içinde Temsilciler Meclisi Genel Kurulu nda yapılabilir.

YENİ OTURUMLAR 4 ARALIK TA ADALET KOMİTESİ NDE BAŞLIYOR

Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi nde tamamlanan  Trump  a yönelik  azil  soruşturması sürecinin , 4 Aralık tan itibaren Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi nde devam edeceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =