Sivas’ta öğretmen Sedat Bayiskit , bedensel engelli  Öğrencisine  evinde eğitim verebilmek için haftanın 2 günü kendisine ait otomobili ile yakıt giderlerini kendisi karşılayarak  100   kilometre   yol   kat  ediyor.

haber7
0

Sivas merkeze bağlı Karabalçık köyünde yaşayan Ferda ve Temam Koçer çiftinin ikinci çocuğu olan yüzde 97 bedensel engelli Devran Koçer , 11 yaşında olmasına rağmen köylerinde okul olmadığı için 2019-2020 eğitim öğretim dönemine kadar eğitim hayatına başlayamadı. Hafik Adem Yavuz Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmeni Sedat Bayiskit , günlük  100   kilometre  yolu göze alarak Devran’a evinde eğitim vermeyi kabul etti. Bayiskit , haftanın 2 günü kent merkezine yaklaşık 50  kilometre  uzaklıkta bulunan 1 saatlik mesafedeki Karabalçık köyüne giderek öğrencisine evinde eğitim veriyor. Bayiskit , şoförlüğünü kendi yaptığı aracının yakıt masraflarını ise kendi karşılıyor. Bayiskit’in öğrencisine eğitim verebilmek için sarf ettiği çaba vatandaşlardan takdir topluyor. Koçer ailesinin en büyük hayali çocukları Devran’ın okuma yazma öğrenebildiğini görebilmek.

"Devran’a okuma yazma öğretebilmek için  100   kilometre   yol   kat  ediyor"

Anne Temam Koçer , oğluna eğitim verebilmek için Bayiskit’in  100   kilometre   yol   kat  ettiğini belirterek , “Devran 11 yaşında , doğuştan engelli doğdu. Kafasında şantı , belinde kesesi var. Bacaklarından dolayı yürüyemiyor. Devran , köyümüzde okul olmadığı için okula gidemedi. Bizim de şehirde ev tutup , okutmaya durumumuz yoktu. Yoksa kim çocuğunun okumasını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =