Dünyaca ünlü ABD'li Doktor  Lowell   Kabnıck  , New York'ta bu yıl 46'ncısı düzenlenen Veith Sempozyumunda Türkiye'de üretilen ICT tıbbi  cihazını  tanıttı.  Kabnıck  yaptığı sunumda; “Dünya

haber7
0

New York ta bu yıl 46 ncısı düzenlenen ve alanında öncü ve önemli bir etkinlik olan Veith Sempozyumuna , dünyanın birçok ülkesinden 70 ten fazla firma ve 4 bin 500 doktor katıldı.Sempozyuma Türkiye de üretilen ICT tıbbi cihazı (Internal Compression Treatment- Internal Kompresyon Tedavisi) damga vurdu.

2018 yılında Amerıcan Journal Of Vascular Dergisi nde yayımlanan Türkiye nin vasküler cerrahi alanında tıbbi cihazı ICT , Amerikan Venöz Forum Vakfı Başkanı  Lowell   Kabnıck  tarafından dünyaya anlatıldı.

Amerika Birleşik Devletleri nin (ABD) dünyaca ünlü cerrahı Prof. Dr.  Lowell   Kabnıck  Türkiye de üretilen damar içi  kapak  tedavisi cihazı ICT yi bizzat tanıtarak; genişlemiş derin topla rdamarlardaki kapakların etrafına özel bir implant enjekte edilmesi yoluyla kapakların tekrar işlevsel hale gelmesini sağlayan ICT hakkında detaylı bilgi vererek , cihazın başarısından övgüyle bahsetti.

Amerikan Venöz Forum Vakfı Başkanı olarak görev yapan ve Amerikan Cerrahlar Koleji ile aynı zamanda Amerikan Fleboloji Koleji Üyesi de olan dünyaca ünlü  ABD  li doktor  Lowell   Kabnıck  cihazı üreten Türk bilim insanlarına; dünya tıp cerrahisine yapmış olduğu katkıdan ötürü teşekkürlerini iletti.

Lowell , sunumun devamında; “Daha önceden damarın açık cerrahiyle alınması veya damarın yakılması yoluyla yapılan tedaviler konuşulmakta iken , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =