İŞKUR  Genel Müdürü Cafer Uzunkaya , Eğitim-Bir-Sen Giresun şubesi tarafından düzenlenen ‘Teknolojik dönüşüm sürecinde geleceğin meslekleri’ konferansında konuştu. Uzunkaya , kaptığı konuşmada ,

haber7
0

İstihdamın insanlık açısından önemini belirten Uzunkaya , “İstihdam insanlığın bugününün , yarınının en önemli konusu olacaktır. Zaman zaman basında , bir takım çevrelerde Türkiye’nin gerçek gündemine gelelim işsizlik konusu. Bu sadece Türkiye’nin konusu mu? Amerika’nın , İngiltere’nin , Fransa’nın gündemi farklı mı? Çünkü biz biliyoruz ki yeryüzünde kaynaklar sınırlı ama insanoğlunun istekleri sonsuz. Sonsuz ve hırslı istekleri yönete bilmek devletlerin en büyük sorumluluğudur. Bu yönüyle baktığımız zaman istediği kadar küçümsemeye çalışsınlar Türkiye tüm meselelerinde olduğu gibi istihdam ve iş gücü piyasasındaki aktif rolüyle de sadece Türkiye’de değil dünya gerçekliğinde de ciddi öneme sahip olan bir ülkedir” dedi.

 

 

Türkiye’nin en büyük mesellerinin bir tanesinin de iş beğenmeme olduğuna vurgu yapan Uzunkaya , “İş başı eğitim programları konusunda herkes memnun ama işverenler bize çalışacak elaman bul diyorlar. Eleman arıyoruz. Biz bu gerçeği söylediğimizde iş bulamıyoruz diyor insanlar , işverenlerde eleman bulamıyorlar” ifadelerini kullandı.

İnsanların masa başı iş istediğini kaydeden Uzunkaya , ‘Masaları kaldıralım’ diyerek , şöyle devam etti:

 

 

“İş istiyorlar ama herkes masa başı iş istiyor. Ben 3 yıldır masamda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =