İngiltere'nin başkenti Londra'da 2 kişinin öldüğü bıçaklı  saldırıyı   elektronik   bileklikli  bir teröristin gerçekleştirdiği açıklandı.

haber7
0

Londra da 2 kişinin ölümüne yol açan  saldırıyı  düzenleyen Usman Khan’ın cezaevinden  elektronik  bileklikle tahliye edilen ve terör suçundan yatan bir terörist olduğu ortaya çıktı.  Londra  Köprüsü üzerinde 2 kişiyi bıçaklayarak öldürdükten sonra polis tarafından öldürülen Usman Khan’ın , terör suçundan hapis cezası alan eski bir mahkum olduğu belirtildi.  Londra  medyası “Elektronik  bileklikli  terörist” manşeti ile katilin hareketlerini kontrol etmek için vücudunda  elektronik  bir kelepçe bulundurmak şartıyla bir yıl önce cezaevinden serbest bırakıldığını duyurdu.

Saldırganın polis tarafından vurularak öldürüldüğü açıklanırken , Scotland Yard daha sonra saldırganın vücuduna sahte bir patlayıcı alet bağladığını duyurdu. Yerel medyada çıkan haberlerde , olay sonrası ortaya çıkan bir videoda Khan’ın bir grup sivil tarafından etkisiz hale getirildiği , polis memurları görünene kadar onu silahsızlandırmayı ve yerde tutmayı başardıklarına dikkat çekildi.

İngiltere nin başkenti  Londra  da dün meydana gelen bıçaklı saldırıda 2 kişi öldü , 3 kişi de yaralandı.  Londra  Polis Teşkilatı Müdürü Cressida Dick , düzenlediği basın toplantısında ,  saldırıyı  28 yaşındaki Usman Khan ın gerçekleştirdiğini açıkladı.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =