İstanbul   Valiliği  , Çatalca’da gözaltına alınan şahısla ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği için gözaltına alındı’ haber ve

haber7
0

İstanbul  Valiliği  ,  CHP  eski  İstanbul  Milletvekili Barış Yarkadaş’ın iftiralarını yalanlayan bir açıklama yayımladı. 

İstanbul  Valiliği  , D.Ö. isimli şahsın Çatalca’da gözaltına alınmasıyla ilgili bazı basın yayın organlarından çıkan ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği için gözaltına alındı’ haberlerinin ve iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada , “Çatalca ilçemizde 28.11.2019 tarihinde gözaltına alınan D.Ö. adlı şahsın bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği için gözaltına alındı’ haber ve iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Çatalca ilçemizde 28.11.2019 Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı’nda N.Y. adlı şahsa hakaretlerde bulunan ve başörtüsüne yönelik saldırı gerçekleştiren D.Ö isimli şahıs , aynı gün saat 22.00 sıralarında gözaltına alınmıştır. Şüphelinin gözaltına alınması ve yargı mercilerine sevki ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve hakaret’ suçları olup , çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır” denildi. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =