Araştırma şirketi Areda Survey , Türkiye gündemini ele alan bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmada 'Beştepe'de görüşme' yalanının en çok kimi yıprattığı sorusuna katılımcıların yü

haber7
0

Araştırma şirketi Areda Survey , 1100 kişinin katılımıyla aralarında  Beştepe  de görüşme iddiası başta olmak üzere siyanür yasağı da dahil son günlerde en çok konuşulan konularla ilgili bir araştırma gerçekleştirdiğini duyurdu.

Areda Survey , 27-28 Kasım tarihleri arasında yapılan araştırma sonuçlarını açıkladı.  Beştepe  de görüşme iddialarının da katılımcılara sorulduğunu araştırma sonucunda duyuran şirkete göre iddiaların en çok CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nu yıprattığından yana katılımcıların görüş belirttiği ifade edildi.

"İDDİALAR EN ÇOK KILIÇDAROĞLU NU YIPRATTI" Katılımcıların yüzde 54 ,5 i Kılıçdaroğlu nu , yüzde 36 ,9 u Muharrem İnce yi , yüzde 3 ü CHP yi , yüzde 2 ,9 u AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ıve yüzde2 ,6 da diğerlerini iddiaların yıprattığı belirtildi. İddiaları medyaya kimin servis ettiği sorusuna ise katılımcılar , yüzde 52 ,2 Kemal Kılıçdaroğlu , yüzde 41 ,2 CHP yi karıştırmak isteyenler , yüzde 2 ,6 Muharrem İnce ye yakın olanlar , yüzde 1 AK Parti , yüzde 0 ,2 Ekrem İmamoğlu ve yüzde 3 diğerleri" cevabını verdiği açıklandı.

NE OLMUŞTU? Sözcü yazarı Rahmi Turan , "Beştepe de Erdoğan la görüşen CHP li" başlıklı yazısında , bir CHP linin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =