Türkiye ve Ukrayna'nın dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen "Ukrayna  Sinema  Günleri" Beyoğlu’nda başladı. Yoğun ilgi gören etkinliğin açılışı , Türk Yönetmen Muhsin Ertu

haber7
0

Türkiye-Ukrayna ilişkileri tarihinde ilk defa düzenlenen  Ukrayna   Sinema  Günleri Beyoğlu’nda başladı.  Beyoğlu  Belediyesi ile  Ukrayna  İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğinde Cinemo Grand Pera  Sinema  salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılışına  Beyoğlu  Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve  Ukrayna  İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman’ın yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı. Yoğun ilgi gören etkinliğin açılışında Türk Yönetmen Muhsin Ertuğrul’un çektiği ve  Ukrayna  için büyük öneme sahip olan “Tamilla” filmi izleyiciyle buluştu.

BEYOĞLU İSTANBUL’UN GÖZBEBEĞİ BİR İLÇEMİZ

Açılışta konuşan  Beyoğlu  Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız , Beyoğlu’nun kültürün , sanatın ve turizmin merkezi , İstanbul’un gözbebeği bir ilçemiz olduğunu belirterek “Türk sinemasının kalbi , Yeşilçam’ın ana kalbi ve yıllardır hemen yanı başımızdaki sokakta Türk sinemasına hizmet eden Yeşilçam aktörlerin , aktrislerin yaşam ve sanatlarını icra ettiği bir mekan olan bir  Beyoğlu  sanat merkezindeyiz. Bir yıl kadar bir zaman içerisinde  Sinema  salonları , tiyatro salonları , opera , bale salonlarıyla hizmete girecek olan Atatürk Kültür Merkezi , çok hızlı bir şekilde kültür ve sanatın çekim merkezi olmaya devam edecek” dedi.

SANAT , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =