Sağlık  Bakanı Dr. Fahrettin Koca , 17 bin  689  sözleşmeli  Sağlık  personeli  alımı  sürecinin başlayacağını açıkladı. Peki  Sağlık   Bakanlığı   personel  alımları ne zaman yapılacak?

haber7
0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan yazılı açıklamada , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın müjdesini verdiği 17 bin  689  sözleşmeli  Sağlık  personeli alımlarının Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandığını belirtildi. Başvuru kılavuzunun ÖSYM tarafından yayımlanmasının ardından alımların , Aralık ve Şubat aylarında olmak üzere iki dönemde yapılacak. 

SAĞLIK BAKANLIĞI ALIMLARI HANGİ BRANŞLARDA OLACAK?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ,  yapılacak  olan alımlardaki branşların;

"7 bin 525 i hemşire , 2 bin 182 si ebe ve 6 bin 951 i  Sağlık  teknisyeni/teknikeri olmak üzere , psikolog , fizyoterapist , diyetisyen , sosyal çalışmacı , biyolog , odyolog , çocuk gelişimcisi , iş ve uğraşı terapisti , dil ve konuşma terapisti , perfüzyonist ve  Sağlık  fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin  689  sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapılacağını açıkladı.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Bakan Koca , "Bu pozisyonlar için  alım  sürecini hemen başlatıyoruz. Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı aralık ve şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız." ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Duyurular ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =