Apple'ın ünlü  tasarımcısı   Jonathan  Ive'nin şireketten ayrılığı resmiyet kazandı. iMac G3 , iPod ve iPhone modelleri için geliştirdiği projeler ile gün yüzüne çıkan Ive'nin  ismi  Apple'

haber7
0

Apple ın meşhur tasarımcısı Jonathan  Ive  ,  Apple  dan ayrılacağını bu yıl içerisinde duyurmuştu.  Apple  bu kararı  resmi  sitesinde yer alan "üst düzey liderlik" sayfasından kaldırarak resmiyete kavuşturdu.

APPLE ÜRÜNLERİNİN NEREDEYSE TAMAMINDA BÜYÜK ETKİSİ VAR!

ABD li teknoloji devi  Apple  ın ünlü tasarımcılarından Jonathan Ive , firmanın ürünlerinin büyük bir bölümünde tasarım tarafında büyük etkisi bulunuyor. Özellikle iMac G3 , iPod ve iPhone modellerinde yaptığı çalışmalar ile ismini duyuran Ive , MacBook Air ,  Apple  Watch modelleri ile ününü pekiştirmeyi başarmıştı. 

Fakat ,  Apple  yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre firma Ive siz sorun yaşamayacak. Zira bireylerden çok şirket içindeki kültüre önem veren firmada bir tek tasarımcı bulunmuyor. Firma Jonathan Ive nin açığını kapatabileceğini ifade ediyor. 

Apple da  resmi  olarak ayrılan Jonathan  Ive  , LoveFrom u adında kendi şirketini kurup kendi tasarım projelerini geliştirecek gibi görünüyor. Söz konusu gidişata bakılırsa da ilk müşterilerinden birinin  Apple  olacağı iddia ediliyor.

Ive nin ayrılmasının ardından ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =