İçişleri Bakanlığı koordinesinde , bölücü terör örgütü PKK/PYD , FETÖ/PDY , DEAŞ ve diğer terör örgütlerine yönelik 10 ayda düzenlenen operasyonlarda 424'ü ölü

haber7
0

Başta terör ve terörizmle mücadele olmak üzere iç güvenlik hizmetlerinde bütüncül bir yaklaşımı benimseyen İçişleri Bakanlığı , kolluk birimleri , güvenlikle ilgili bilişim sistemleri ve sınır güvenlik sistemleri sayesinde ülkeyi adeta "entegre güvenlik şemsiyesi" altına aldı.

Hazırladığı politika belgeleri doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştiren Bakanlık , personel , araç-gereç ve fiziki imkanlar başta olmak üzere her alanda kapasite artışına gitti.

İç güvenlik birimlerinde profesyonelleşmeye önem veren , iç güvenliğin sevk ve idaresini tek elden yöneten İçişleri Bakanlığı , ayrıca teknolojinin sunduğu imkan ve kabiliyetlerden üst seviyede istifade ederken birimler arası entegrasyon ve koordinasyona öncelik veriyor.

Bakanlık koordinasyonunda polis , jandarma , sahil güvenlik ve güvenlik korucularının yürüttüğü iç güvenlik hizmetlerinde "olay sonrası operasyon" mantığından "kesintisiz operasyon" stratejisine geçilerek terörle ve terörizmle topyekun mücadeleye girildi.

Bölücü terör örgütü PKK/PYD , FETÖ/PDY , DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle mücadele sürdürülürken güvenlik güçlerinin şehir ve kırsal alanda hakimiyet kurmasıyla teröristlerin hareket alanları kısıtlandı.

10 AYDA 257 TERÖR OLAYI ENGELLENDİ

Terör örgütlerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =