Kış   aylarında  saçlarımız tıpkı cildimiz gibi soğuk , yağış ve hava kirliliği nedeniyle ekstra bakıma ihtiyaç duyuyor.  saç  bakımı yaparken ise bazı noktalara  dikkat  edilmesi gerekiyor. Yanlış uygulamalar saçlar

haber7
0

Her kadın , saçlarının parlak , dolgun ve bakımlı görünmesini ister. Özellikle  Kış   aylarında  sağlıklı saçlara sahip olmak ise her zaman kolay olmuyor. Mevsim değişimiyle birlikte nasıl kıyafetlerimizi değiştiriyorsak , saçlarımıza uyguladığımız bakım tekniklerini değiştirmeli , mevsim şartlarına uygun hareket etmeliyiz. Yaz boyunca deniz , güneş ve sıcak havadan yorulan saçlar , kışın soğuk ve kuru havanın etkisiyle yıpranır. İşte keratin bakımının öncülerinden Native Base’in Türkiye Kurucusu Şeyda Sayılgan ın  Kış   aylarında  saç bakımı yaparken  dikkat  edilmesi gereken altın kuralları:

 

 

Saçlarınızı  Kış   aylarında  her gün yıkamaktan kaçının: Saçların sık sık yıkanması , doğal yağlanmayı önleyerek kurumaya ve sonucunda da saçların kırılarak yıpranmasına neden olur. Kirli havaya fazlasıyla maruz kalanlar ve aşırı kepeklenme sorunu yaşayanlar saçlarını en fazla iki günde bir yıkamalı. Bu tür sorunlarla karşı karşı olmayanlar ise kendi saç tiplerine uygun olarak 5 günde bire kadar saçlarını yıkamayabilir.

Saçlarınızı sıcak suyla yıkamayın: Saç diplerinde ve saç üzerinde asit ve lipit tabaka bulunur. Sıcak suyla saçların yıkanması durumunda bu koruyucu tabaka erir. Saçları çok sıcak suyla yıkamak yerine ılık suyla yıkamaya özen gösterin.

 

 

Kimyasal madde içeren ürünler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =