Geçtiğimiz aylarda sık sık sağlık sorunlarıyla karşılaşan Almanya Başbakanı Angela  Merkel  , bir etkinlikte konuşma yapmak için kürsüye çıkarken sendeledi.

haber7
0

Almanya nın başkenti Berlin de önceki akşam düzenlenen bir etkinlikte konuşma yapmak için kürsüye çıkmak isteyen Başbakan  Merkel  , merdivenlere adımını attığı anda sendeleyerek yere düştü.

Kısa sürede kendisini toparlayan  Merkel  , hızlı bir şekilde kürsüdeki yerini alarak , çevresindekilere el işaretiyle iyi olduğu mesajını verdi.

Almanya Başbakanı , kürsüye çıktıktan sonraki ilk cümlelerinde , "Merdivenleri görmedim , bir  dahaki   sefere   bunu   dikkate  alacağım" dedi.

TİTREME KRİZLERİ

Merkel geçtiğimiz haziran ayında Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy i karşılama töreni sırasında baştan aşağı titrerken görülmüştü. Ardından G-20 Zirvesi öncesinde de Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile yaptığı basın toplantısı esnasında ikinci kez titremiş ancak sağlık sorunu olmadığını ifade etmişti.  Merkel  temmuz ayında da Finlandiya Başbakanı nı karşılama töreni esnasında  yine  titreme krizine girmişti.

Almanya Başbakanı sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Sağlığım hakkındaki endişeleri anlıyorum ancak bunları zaten yanıtladım. Sağlığım konusunda ilgiliyim. Şansölyelik görevimi de yerine getirebilecek durumdayım. 2021 benim için siyasi hayatımın sonu olacak ancak bundan sonra da hayatıma devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =