İtalya  Savunma Bakanı Lorenzo Guerini , ülkesinin müşterek taarruz uçağı F-35 programında ikinci aşamaya geçmesi için onay verdiğini açıkladı.

haber7
0

Guerini , parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisiyle , üst kanat Senatonun savunma komisyonundaki konuşmasında , "İtalya nın F-35 programına katılımının , hem askeri niteliklerinin etkinliği ve modernliği bakımından belirli ihtiyaçları karşıladığına hem de ulusal endüstride teknolojik gelişim ve istihdam artışı için bir fırsat teşkil ettiğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

F-35 için şu ana kadar yapılan tesislerden ve yatırımlardan yararlanmak istediklerini belirten Guerini , "Programın sunduğu fırsatları değerlendirebilmek için programın ikinci aşamasının başlama talimatını verdim." dedi. 

Guerini , programının ikinci aşamasının ,  İtalya  nın Cameri kasabasındaki üssün ABD nin Teksas eyaletindeki Fort Worth üretim kapasitesini tamamlayıcı nitelikte , F-35 uçakları için Avrupa da montaj ve nihai bakım merkezi olmasına yönelik fırsatlar getireceğini ifade etti.

M5S İN BU KARARA ONAY VERMESİ DE DİKKATİ ÇEKTİ

Temsilciler Meclisi Savunma Komisyonunda da kısa süre önce hükümete , mevcut F-35 programında üretim ve alım da dahil olmak üzere sonraki aşamaları değerlendirmesine yönelik bir karar kabul edilmişti.

Savunma alanında , özellikle de F-35 e yönelik harcamaları bugüne kadar eleştiren ve tasarrufa gidilmesini savunan iktidarın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =