Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  , Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un YPG/PKK'ya karşı Barış Pınarı Harekatı'nı düzenleyen Türkiye'nin , NATO müttefiklerinden dayanışma beklememe

haber7
0

Kalın , Macron un NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Paris te düzenlediği ortak basın toplantısındaki sözlerine Twitter dan tepki gösterdi.

Paylaşımında  Kalın  ,  Macron  un , Brüksel in ülkenin adının değişmesini dahi içeren tüm taleplerini karşılamasına rağmen Kuzey Makedonya nın Avrupa Birliğine üyelik müzakerelerinin başlamasını veto eden tek lider olduğunu vurguladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel in  Macron  a sarf ettiği belirtilen , "Yıkıcı siyaset arzunuzu anlıyorum. Ama parçaları bir araya getirmekten usandım. Yeniden birlikte oturup çay içebilelim diye , kırdığınız bardakları sürekli tekrar yapıştırmak zorunda kalıyorum." sözlerini de  Kalın  , paylaşımında hatırlattı. 

Macron un Türkiye nin , NATO müttefiklerinden dayanışma beklememesi gerektiği yönündeki sözleri hakkında , Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  Kalın  , "Macron , birbiri ardına bardak kırmaya devam ediyor ve hala çay istiyor." ifadelerini kullandı.

Macron , Stoltenberg ile Paris te düzenledikleri ortak basın toplantısında , Türkiye nin Barış Pınarı Harekatı na ilişkin , "Müttefikimiz Türkiye nin güvenlik kaygılarının son derece farkındayım. Çok sayıda terör saldırılarına maruz kaldılar. Bununla birlikte , hem DEAŞ karşıtı koalisyon için tehdit oluşturan bir askeri harekat yapıp hem de birlik ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =