Komşu ülke Azerbaycan'da iktidarda bulunan Yeni  Azerbaycan   partisi  , siyasi konseyinin aldığı tavsiye kararı gereği  parlamentonun   feshi  için parlamentoya başvuruda bulundu.

haber7
0

Azerbaycan da  iktidar   partisi  Yeni  Azerbaycan   partisi  (YAP)  parlamentonun  feshedilmesi için parlamentoya başvuruda bulundu.

KARAR , ÜLKENİN GELİŞMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

YAP Genel Sekreteri Ali Ahmedov düzenlediği basın toplantısında ,  YAP  Siyasi Konseyinin aldığı tavsiye kararı gereği parti üyesi milletvekillerinin  parlamentonun  feshedilmesi için parlamentoya müracaat ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev in reform politikasını desteklemek amacıyla böyle bir karar aldıklarını ifade eden Ahmedov , kararın ülkenin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

CUMHURBAŞKANI ONAYINA SUNULACAK

Ülkede çok alanda reform uygulandığını ve genç kadroların göreve getirildiğini hatırlatan Ahmedov , yasama organının bu reformaların dışında kalmaması gerektiğini düşündüklerini vurguladı.

YAP üyesi milletvekillerinin aldığı karar parlamentoda müzakere edilecek ve kabul edildiği takdirde , Cumhurbaşkanı Aliyev e gönderilecek.

BİR SONRAKİ SEÇİM KASIM 2020 DEYDİ

Azerbaycan da parlamento seçimleri 1 Kasım 2015 te yapılmış ve Cumhurbaşkanı Aliyev in genel başkan olduğu  YAP  , 125 üyeli mecliste 71 sandalye kazanarak çoğunluğu elde etmişti. Bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =