Isparta’da yıllardır aidat ödediği kooperatiften 14 numaralı daire kur'ada çıkan vatandaş , evini üzerine almak için gittiği  Tapu  Müdürlüğü’nde  hayatının  şokunu yaşadı.

haber7
0

Hayatı boyunca yaptığı birikimi , üye olduğu kooperatife ödeyerek daire sahibi olmayı ümit eden Mehmet Çetin , Tapu Müdürlüğünde dairesinin , yönetim kurulu tarafından üçüncü bir şahsa satıldığını öğrendi. Kooperatif yetkililerinin sürekli kendisini oyalamasıyla gerçeğin Tapu Müdürlüğü’nde ortaya çıktığını anlatan Çetin , izni dışında başkasına satıldıktan üzerine bir de 600 bin lira tutarında ipotek konulan dairesini alabilmek için savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mağdur Çetin , bununla birlikte kooperatif yönetiminin , satıştan 7-8 ay sonra buranın darp , cebir ve hile ile başkaları tarafından sattırıldığına yönelik şikayet yapıldığını öğrendiklerini söyledi.

Avukatıyla adliyenin yolunu tutan Çetin , üye olduğu kooperatifteki yöneticilerin , hiçbir bilgisi olmadan burayı satmaları ve konuda ihmali bulunanların da ortaya çıkarılarak cezasını çekmesini istedi.

Çetin , bununla ilgili ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ ve ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçlarından hukuk mücadelesini devam ederken , aynı binada 2 dairesi bulunan mağdurlardan Bayram Kutlu ise , bu tür durumlara isyan etti.

Kutlu , “Eline malayı ve keseri alan , müteahhit olarak ortaya çıkıyor. Bunlar , bir kontrol altına alınsın. Kimsin , nesin , neyin var , servetin var mı , bu binayı bitirebilecek misin kimse bilmiyor. Bu , şu anda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =