Arnavutluk'da merkez üssü Dıraç şehrine 15 kilometre mesafede bulunan 6 ,3 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 39'a yükseldi. Gelen son dakika haberine göre , Sağlık Bakanl

haber7
0

Bölgede başta Türk arama kurtarma ekipleri olmak üzere farklı ülkelerden gelen ekipler enkaz altında kalanlara ulaşmak için çalışmaları sürdürüyor.

 

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada , depremde ölenlerin sayısının 39 a çıktığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı da 8 i ağır 658 kişinin yaralandığını duyurdu.

 

Bakanlar Kurulu kararıyla , deprem nedeniyle başkent Tiran ve Dıraç’ta 30 günü geçmeyecek süreyle doğal afet durumu ilan edildi.

Öte yandan Yer Bilimleri , Enerji , Su ve Çevre Enstitüsünden (IGJEUM) yapılan açıklamada , dün merkez üssü Adriyatik Denizi olan 5 ,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği bildirildi.

IGJEUM ayrıca , 26 Kasım da saat 03.55 te meydana gelen ana depremin ardından en büyüğü 5 olan 524 artçı sarsıntının meydana geldiği bilgisini paylaştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =