Emlak Vergisi'nin ikinci taksitinin ödemesinde son tarihin 30 Kasım olduğunu belirten uzmanlar , mükellefleri cezalı duruma düşmemesi için uyardı. Son tarihi kaçıranlar aylık yüzde 2 gecikme cezası ödemek

haber7
0

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük , emlak vergilerinin yılda iki eşit taksitle tahsil edildiğini , birincisinin mart , nisan ve mayısta , ikincisinin ise kasımda belediyelere ödendiğini söyledi.

 

 

İkinci taksitin 30 Kasım mesai bitimine kadar ödenmesi gerektiğini dile getiren Küçük , "Vergi süresi içinde ödenmezse , her ay için yüzde 2 oranında gecikme zammı uygulanıyor. Mayıs sonuna kadar ödenmesi gereken ilk taksiti ödemediyseniz gecikme zammıyla birlikte iki taksiti ödeyebilirsiniz" dedi.

Emlak vergilerinin ilgili belediyeye bizzat gidilerek ödendiği gibi belediyelerin banka hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla da ödenebildiğini dile getiren Küçük , bazı belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ödeme ve borç sorgusu yapılabildiğini anlattı.

 

 

Küçük , "Belediyelerin internet siteleri üzerinden yapılacak ödemelerde , dolandırıcılara karşı önlem olarak , web sitesinin sahte web sitesi olmamasına  dikkat  etmeliyiz" diye konuştu.

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde , kartın kopyalanması veya şifrenin başkaları tarafından ele geçirilmesi risklerine karşı da  dikkat  edilmesi gerektiğini vurgulayan küçük , bazı bankaların , kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit uygulaması bulunduğunu , ödeme sonrası belgeyi saklamakta fayda bulunduğunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =