Londra merkezli Anaerobik Arıtma ve Biyokaynaklar Birliği (ADBA) Politika Yöneticisi Viktoryia Nestserava , biyogazın  Doğal   gaza   alternatif  olacak en  iyi  enerji kaynağı olduğunu belirterek , "Atıkların uygun şartlarda değerlendirilmesiy

haber7
0

Londra merkezli Anaerobik Arıtma ve Biyokaynaklar Birliği (ADBA) Politika Yöneticisi Viktoryia Nestserava , AA muhabirine , döngüsel ekonomilerde üretim sisteminde oluşan her atığın tekrar değerlendirildiğini ifade etti. 

Atıkların değerlendirilmesinin , sürdürülebilirlik ve inovasyon temelli bir model olarak son yıllarda öneminin arttığını dile getiren Nestserava , "Bu sayede ham madde maliyeti en az seviyeye indirilirken , kaynak verimliliği ve çevresel fayda ise en üst düzeyde tutuluyor." değerlendirmesinde bulundu.

Nestserava , küresel olarak her yıl 1 ,6 milyar ton yiyeceğin çöp haline gelerek kaybolduğunu , bunun 1 ,3 milyar tonunun yenilebilir nitelikte olduğunu anlattı. Yenilebilir nitelikte olmayan 0 ,3 milyar ton yiyeceğin sadece yüzde 2 sinin enerji kaynağı olarak değerlendirildiğine dikkati çeken Nestserava , şöyle devam etti:

"Biyoyakıtlardan biyogaz , ülkelerin atıklarının yönetilmesini daha  iyi  organize etmelerini sağlayan ve en fazla tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. Yiyecek artıklarından enerji elde edilmesi sürecini de içeren  biyogaz  üretiminde hem işverenlere hem de bireylere yüksek seviyede sorumluluk yükleniyor. Biyogazdan enerji elde edilmesi ve bu enerjinin elektrik üretiminde kullanılmasına yönelik altyapı hali hazırda mevcut , zaten  Doğal  gazdan elektrik üretilmesini sağlayan altyapı , şebeke ya da hat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =