Apple'ın  açığını   bulan   iki   Türk   genci  , ABD'li firmanın  200  bin  dolarlık  teklifini reddetti. Çayan Temel ve Oğuz Akçay'ın bulduğu açığa göre  Apple  cihaz kullanıcıları  Netflix  üzerinde

haber7
0

Apple ın açığını  bulan   iki  genç , 200 bin dolar teklifi reddetti.  Apple  ile  Netflix  arasındaki gizlilik anlamasına ters düşen bir açığı ortaya çıkaran Çayan Temel ve Oğuz Akçay durumu  Apple  a bildirdi. Fakat  iki  Türk  genci   Apple  ın kendilerine sunduğu ödülü kabul etmedi.

İKİ TÜRK GENCİ  Apple  IN  200  BİN TL LİK TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Bursa da  iki  genç Apple ve Netflix arasındaki gizlilik sözleşmesine aykırı bir açığı keşfetti. Söz konusu açık sayesinde  Apple  cihaz sahipleri ,  Netflix  platformu üzerinde izledikleri dizi ve filmlerin kaydını alabiliyorlar. İki firma arasında 2018 yılında gizlilik sözleşmesi bulunuyor. Anlaşmada ,  Apple  cihazlarda  Netflix  kullanırken kayıt alınamayacağı belirtiliyor.

Bu durumun aksini  Apple  cihazlarda yapılabildiğini kanıtlayan Çayan Temel ve Oğuz Akçay açığı  Apple  a bildirdi.  Apple  ise gençlere ödül olarak  200  bin dolar teklif etti. Fakat gençler teklifi kabul etmedi. ABD li teknoloji devi  Apple  dan daha iyi bir teklif bekliyorlar.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =