Tayland'da ölen bir  Geyiğin   midesinden  çıkanlar , plastik atık ve çöplerin hayvanlara ne kadar zarar verdiğini bir kez daha öne serdi. 10 yaşında olduğu tahmin edilen bir geyik , ölü bulundu. Karnı yarıla

haber7
0

Tayland da bulunan Khun Sathan Ulusal Park ta 25 Kasım da ölen  Geyiğin   midesinden  7  kilo  çöp çıktı.

 

CNN den Gianluca Mezzofiore imzalı habere göre; plastik atıkların ve çöplerin hayvanların hayatına mal olduğunu gösteren en önemli olay geçtiğimiz günlerde Tayland da yaşandı.

10 yaşında olduğu tahmin edilen bir geyik , ulusal park görevlisi tarafından ölü bulundu.

 

Karnı yarılan talihsiz hayvanın  midesinden  tam 7  kilo  çöp çıktı.

Çıkan çöpler arasında plastik poşet ,hazır kahve torbaları , naylon sicim ve hatta erkek çamaşırlarının çıkması , insan eli ile kirletilen doğanın hayvanlar üzerinde ne kadar ölümcül tehlike yaratabileceğini gözler önüne serdi.

Veterinerler ölen  Geyiğin  sindirim borusunun atık maddeler ile tıkandığını ifade ederken , çevre örgütleri Tayland da bir yılda yaklaşık 75 milyar adet plastik torba atıldığını belirtti.

Tayland Çevre Bakanı 2020 yılı itibari ile mağazalarda naylon ve plastik poşet kullanımına son verileceğini açıklamıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: CNN Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =