ABD’de 1983 yılında cinayet suçundan mahkum edilen 3 kişinin masum olduğu ortaya çıktı. Suçsuz oldukları anlaşılan Alfred Chestnut , Ransom Watkins ve Andrew Stewart 36  yıl   sonra  özgürlüğüne kavuşt

haber7
0

ABD’nin Maryland eyaletindeki Baltimore kentinde 1983 yılında bir ortaokul öğrencisini öldürdükleri gerekçesiyle mahkum edilen Alfred Chestnut , Ransom Watkins ve Andrew Stewart’ın yeni kanıtların ortaya çıkmasının ardından masum olduğu anlaşıldı. İşlemedikleri cinayetten 36  yıl  hapis yatan Chestnut , Watkins ve Stewart serbest bırakıldı.

 

Yıllarca boş yere hapis yatan Chestnut yaptığı açıklamada , mahkumiyet sürecini "Bu bir cehennemdi" sözleriyle ifade etti.

DeWitt Duckett’i öldürdükleri gerekçesiyle tutuklandıkları sırada Chestnut ve Watkins 16 , Stewart ise 17 yaşındaydı. Şu anda 50’li yaşlarda olan 3 ABD’li , yetişkin insanlar olarak özgürlüklerine kavuştu.

 

Duckett , Baltimore’daki okulda 14 yaşındayken üzerindeki bir kolej ceketi için vurulup öldürülmüştü.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =