Bursa'da buluşan Çayan Temel (20) ile Oğuz Akçay (17) , dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan  Apple  ile Netflix arasındaki 'Apple cihazlardan Netflix’ten film veya dizi izlerken görünt&

haber7
0

2018 yılında telefonlarına video kayıt alma özelliği getiren dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan  Apple  , Netflix’teki film ve dizilerin internet korsanları tarafından çalınmasını önlemek için Netflix ile gizlilik sözleşmesi imzaladı. İki şirket arasında imzalanan sözleşme gereği ,  Apple  telefonlardan Netlix’ten dizi ve film izlerken telefonun video kayıt alma özelliği devre dışı kalıyor.

Sosyal medyadan tanışıp arkadaş olan Mersinli Çayan Temel ile Bursalı Oğuz Akçay ,  Apple  telefonun sistemsel açığını bularak Apple’ın Neftlix ile imzaladığı gizlilik sözleşmesini ihlal ettiğini tespit etti. İki teknoloji meraklısı genç , buldukları açık sayesinde  Apple  telefonlardan Netflix üzerinden dizi ve film izlerken 4K kaliteyle kayıt yapabiliyor. İki genç , program kullanmadan telefon ayarlarını değiştirerek Netflix’ten görüntü kaydı aldı.  Apple  , Temel ile Akçay’a açığı düzeltmelerine yardımcı olmaları halinde kişi başı 100 bin dolar olmak üzere toplamda  200  bin dolar ödül teklif etti. Ödülü az bulan Temel ve Akçay , daha yüksek ödül teklif edilmediği sürece buldukları açığı  Apple  ile paylaşmayacaklarını söyledi.

 

 

BU SİSTEMSEL AÇIK NETFLİX’İN DEĞERİNİ KAYBETTİRİR

Buldukları açık hakkında bilgi veren Çayan Temel , "Normalde  Apple  ve Netflix arasında imzalanan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =