Belçika'da mülteci dernekleri ve  mülteciler  ,  oturum  taleplerine olumlu yanıt alabilmek için  gösteri  yaptı.

haber7
0

Belçika Kağıtsızlar Koordinasyonunun çağrısıyla Mülteci ve Göç İşlerinden de Sorumlu Sağlık Bakanı Maggie De Block un ofisinin önünde toplanan yüzlerce kişi ,  oturum  başvurusundan cevap alamayan mültecilerin dosyalarının görüşülmesi için çağrıda bulundu. 

Yapılan konuşmalarda , "kağıtsız" olarak tanımlanan , başvurularına rağmen  oturum   izni  alamayan mültecilere yasal haklarının bir an önce verilmesi ve çalışma yaşamındaki ayrımcılığın önlenmesi istendi.

Göstericiler , "Kağıtsızlarla dayanışma" , "Tehlikeli değiliz" , "Yabancı değiliz , birinci , ikinci , üçüncü kuşağız" sloganları attı , şarkılar söyledi.

Eyleme Belçikalı sendikalar da destek verdi.

Ülkede çoğunluğu Brüksel de yaşayan 150 bin kadar "kağıtsız" mülteci yaşadığı tahmin ediliyor. Bu mülteciler arasında  oturum   izni  için 19 yıl önce başvurmasına rağmen hala cevap alamayanlar da bulunuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =