Ankara , İstanbul , İzmir'in de aralarında yer aldığı 24 ilde toplam 4 milyon 367 bin 296 metrekare büyüklüğündeki arsalar  satışa  çıkarıldı.

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) , arasında Ankara , İstanbul , İzmir in de yer aldığı 24 ilde toplam 4 milyon 367 bin 296 metrekare büyüklüğündeki  252   arsayı   satışa  sundu.

 

 

AA muhabirinin  TOKİ  yetkililerinden aldığı bilgiye göre , Adana , Adıyaman , Afyonkarahisar , Ağrı , Ankara , Antalya , Balıkesir , Çankırı , Çorum , Edirne , Elazığ , Hatay , İstanbul , İzmir , Kırşehir , Kocaeli , Konya , Muğla , Samsun , Siirt , Şanlıurfa , Tekirdağ , Van ve Yozgat illerinde toplam 4 milyon 367 bin 296 metrekare büyüklüğündeki  252   arsayı   satışa  çıkarıldı. Bedeli 1 milyon 242 bin 559 lira olan arsalar açık artırma yöntemi ile satılacak. Açık artırma , 12 Aralık Salı günü saat 13.30 da  TOKİ  nin Ankara Bilkent teki merkezinde yapılacak. Satışa çıkarılan arsalar konut , ticaret , okul , rekreasyon , fuar , sosyal tesis , özel sağlık , açık spor tesisi , küçük sanayi , et ve süt entegre tesisi , konut dışı kentsel çalışma ve plansız arsalar niteliğine sahip. Alıcılar , arsalara yüzde 25 ,35 peşinat 48 ve 60 ay vade seçenekleri ile sahip olabilecekler.  satışa  sunulan arsalardan bazılarının özellikleri şöyle: "Ankara Ayaş ta plansız arsalar , Gölbaşı ve Keçiören de konut alanları , Antalya Finike de gelişme konut alanları , Çankırı da plansız arsalar açık artırma sunuldu. İstanbul ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =