Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , Katar dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Erdoğan  , 'Beştepe'ye  giden  CHP'li' tartışmasına "  CHP  , siyaset değil yalan üretiyor. Çözüm de

haber7
0

İşte Erdoğan ın açıklamalarından satır başları;

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite’nin Beşinci Toplantısı için geldiğimiz Doha’da verimli bir çalışma gerçekleştirdik. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile ikili ilişkileri ve bölgesel konuları ele alma fırsatı bulduk. 7 anlaşma ve bir ortak bildiri imzaladık. Katar ile güçlü siyasi , ekonomik ve stratejik ilişkilerimiz var. Baba Emir ile yakaladığımız ivmeyi Sayın Temim ile daha da güçlendirdik.

Katar , 15 Temmuz darbe girişimi ve ülkemize yönelik diğer saldırılarda her zaman yanımızda yer aldı. Biz de zor günlerinde Katar’ın yanında yer aldık. Ablukaya karşı tavrımızı açıkça ortaya koyduk. Katar bu süreçten de güçlenerek çıktı. Ablukayı uygulayanlar ise şu anda başarısız oldu. Bana göre artık bu ablukanın sona ermesi ve Körfez bölgesinde yeni bir barış , istikrar ve işbirliği döneminin başlaması şart. Düşmanlığın kimseye bir faydası olmaz. Enerjimizi iç çekişmelerle tüketmemeliyiz. Katar’da şu an itibarıyla 500 civarında Türk firması var. Müteahhitlik firmalarımızın üstlendiği projelerin toplam değeri yaklaşık 18 ,5 milyar dolara ulaştı. Enerji , yatırım , ticaret , savunma sanayii ve diğer alanlarda ilişkilerimizi güçlendirmek için çalışmalarımız devam edecek.

Sayın Temim ile bölgesel konuları da detaylı bir şekilde ele aldık. Suriye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =