TÜBİTAK tarafından geliştirilen  PARDUS  işletim sisteminin geliştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.  PARDUS  ile özgür , hızlı kurulabilen , kolay kullanılır , çoklu dil desteği içeren , bilgisayar kulla

haber7
0

PARDUS a geçiş için birçok kamu kurum ve kuruluş hazırlık yaparken , ülkemizde uçtan uca kurumsal değişikliği ilk olarak  AFAD  gerçekleştirdi. Bilişim çalışmalarını , Afet Yönetiminde Teknolojik Dönüşüm temasıyla  hayata  geçiren  AFAD  , e-posta sisteminden sonra İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ni (İKYS)  PARDUS  a uygun olarak yeniden geliştirdi.

Ülkemizin  milli  işletim sistemi olan  PARDUS  u kullanmaya hazırlanan  AFAD  , yazılımlarını  PARDUS  altyapısına uygun olarak yeniledi. 81  AFAD  İl Müdürlüğü personellerine verilen kullanıcı eğitiminin ardından tüm illerde sisteme geçişler başladı.

AFAD ERZURUM DA ARTIK  PARDUS  SİSTEMİNİ KULLANIYOR

14 İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde  hayata  geçen  PARDUS  , şimdi  AFAD  Erzurum da da Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin tarafından düzenlenen toplantı ile  hayata  geçti.

Kurulum çalışmaları öncesinde  AFAD  Erzurum personelleriyle bir araya gelen Keskin  PARDUS  sisteminin önemi konusunda bilgiler verdi. "Alışkanlıkların değişimi zordur" diyen Keskin ," Her kurulacak  PARDUS  sistemini bir motivasyon , geleceğe dair atılacak sağlam bir temel olarak görebiliriz. Burada mühendislerimizin yaptığı her iş ülkemizde kalacak , ülkede kalan her kuruşta kendi insanımızın refah içinde yaşamasına katkı sağlayacak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =