Eski  HDP   Batman   Milletvekili   Mehmet   Ali   Aslan  ,  partisinden   istifa  etti.  Aslan  , bir otelde düzenlediği basın toplantısında , 25. ve 26. dönemde  HDP  Mardin ve  Batman   Milletvekili  olarak görev yaptığını söyledi.

haber7
0

Parti genel merkezince ortaya konan ayrımcı ve ötekileştirici tutum ve davranışları hep "bir gün düzelir" diye sineye çektiklerini belirten  Aslan  , "Gelinen noktada özellikle isim vererek belirtmek isterim ki , partinin örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcılarından Alican Önlü ve türevlerinin şahsımızda halklarımıza karşı geliştirdikleri hakaretvari ifadeler ve ötekileştirici tavırlar ve söylemler yenilir yutulur olmaktan çıkmıştır." ifadelerini kullandı.

"HDP , İLKELERDEN SAPMIŞTIR"

Alican Önlü Whatsapp tan kendisine "Bir daha  HDP  ve Demirtaş ı ağzına alma , çünkü ikisini de kirletiyorsun , partiden uzak kalman daha hayırlı." içerikli mesaj gönderdiğini anlatan  Aslan  , şöyle konuştu:

"Biz , siyaseti değerler ve dürüstlük temelinde yapmaya çalışıp bu şekilde inananlardanız. Zira siyaseti gerçek hayatımızın bir yansıması olarak görmekteyiz. Bize göre siyasette ilerlemek için her yol mubah değildir , olamaz da. Yukarıda bahsi geçen şahıs ve etrafındaki kümelenen kliklerce oluşturulan oligarşik yapılar  HDP  içinde siyaset yapmayı olanaksız hale getirmiştir. Oysaki  HDP  nin kuruluş felsefesi zümrecilikten , grupçuluktan ve belli bir sınıfın tasallutuna karşı , çoğulculuğu esas alan bir ruha sahipti. Son 2 yıldır hızla fabrika ayarlarından çıkan  HDP  , ilkelerden sapmıştır."

"BİZCE KABUL ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =