Tunceli   Valisi  Tuncay  Sonel  , "Bu yıl da çekilecek kura sonucu belirlenecek ilk 24 öğretmenimize biner liralık alış veriş ödülü , daha sonra belirlenecek 24 öğretmenimize de  Barcelona  gezisi hediye ediyoruz"

haber7
0

Tunceli  Valisi  Tuncay  Sonel  , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği programda 24 öğretmene biner lira ödül , 24 öğretmene de 4 gün 5 gece   Barcelona   tatili  hediye etti.

Munzur Üniversitesi yemekhanesinde düzenlenen etkinliğe , Vali  Sonel  in yanı sıra ,  Tunceli  Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras , Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek , 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Yılmaz Ustaoğlu , İl Emniyet Müdürü , Yılmaz Delen , İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen , öğretmenler ve aileleri katıldı.

Programda konuşan Vali  Sonel  , öğretmenlerin herkesin üzerinde emeği olduğunu ve haklarının ödenemeyeceğini söyledi.

Tunceli-Erzincan kara yolunda terör örgütü mensuplarınca şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz ı anan Vali  Sonel  , birkaç yıl öncesine kadar terörle anılan  Tunceli  nin güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla huzurla , turizmle , sporla anılan bir şehre dönüştüğünü belirtti.

Tunceli nin geleceğe hazırlanması için çalışmalara devam ettiklerini aktaran  Sonel  , "Tunceli muhteşem doğasıyla , misafirperver insanlarıyla , eğitimde ve kültürde yakaladığı çıtayla ülkemizin en önemli yörelerinden birisi. Hakikaten eğitimde ses getiren bir iliz." dedi.

Vali  Sonel  ,  Tunceli  de 2017 yılında göreve başladığında 24 Kasım Öğretenler Günü nde 24 öğretmeni ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =