ABD  , DEAŞ bahanesiyle PKK/YPG'ye yardım sağlamaya devam ederken  CENTCOM  tarafından yapılan açıklamaya göre Suriye'de  500  Amerikan askerinin bırakıldığı ve burada faaliyetlerini sürdürecekleri duyuruldu.

haber7
0

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) DEAŞ saldırılarına karşı  500   ABD  askerinin  Suriye  nin doğusunda kaldığını açıkladı.

CENTCOM dan yapılan açıklamada ,  Bölgede gelecek DEAŞ saldırılarına karşı  Suriye  nin doğusunda yaklaşık  500   askeri  personelimiz kaldı.  ifadelerine yer verildi.

Türkiye nin geçen ekim ayında başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı nedeniyle  Suriye  nin kuzeyinde bazı bölgelerden çekilen  ABD  ordusu , petrol kuyularının olduğu bölgelere geri dönmüştü.

Daha önce  ABD  askerlerinin  Suriye  den çekileceğini açıklayan  ABD  Başkanı Donald Trump ,  Suriye  nin doğusundaki petrol sahalarını güvence altına almak için bölgede asker bırakacaklarını açıklamış , "Petrolü güven altına aldık. O nedenle az sayıda  ABD   askeri  petrolün olduğu bölgelerde  kalacak  ve biz de petrolü koruyacağız. Petrolle ne yapacağımıza sonra karar vereceğiz" demişti.

BAHANE AYNI: DEAŞ

Yıllarca eli kanlı terör örgütü PKK nın  Suriye  deki uzantıları YPG/YPD ve bu örgütlere paravan olması için kurulan SDG ye silah , eğitim ve parasal yardımda bulunan  ABD  , teröristlerle olan ilişkisini dünya kamuoyuna ,  DEAŞ la mücadele  şeklinde servis ediyordu.

Trump , terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =