İstanbul  Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , 1990’lı yolların sonunda işlenen birçok cinayette doğrudan ya da dolaylı parmağı olan ve ‘çete soruşturması’ kapsamın

haber7
0

Uzun süredir izi sürülen suç örgütü elebaşının Büyükçekmece’de bir villada saklandığını belirleyen emniyet güçleri , bu gece yarısından sonra villanın çevresini özel harekat timleri ile kuşatarak saat 01:00 sıralarında söz konusu adrese baskın düzenledi. Yapılan operasyonda , suç örgütü lideri  Ayvaz   Korkmaz  ve villada beraberindeki 2 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan birinin Korkmaz’ın kızı olduğu , diğer şüphelinin ise çete liderinin en yakınındaki isimlerden çeşitli mahkemelerce aranan M.A. olduğu öğrenildi.

Yakalandıktan sonra  İstanbul  Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan yerleşkesinde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şubesine getirilen  Ayvaz   Korkmaz  ve beraberindeki kızı ve adamı , poliste sorguya alındı.

PEK ÇOK KANLI HESAPLAŞMADA ADI YER ALIYOR

Yeraltı örgütleri arasındaki pek çok kanlı hesaplaşmada adı sıkça duyulan çete lideri , geçmiş yıllarda gerçekleşen 5 cinayet ile 10 silahlı yaralama olayının doğrudan faili , çok sayıda cinayetin de ‘azmettiricisi’ olmakla suçlanırken , operasyona gerekçe gösterilen soruşturmanın , 1998 yılında işlenen çifte cinayetten sorumlu tutulduğu ve “tasarlayarak adam öldürme suçundan” kesinleşmiş 15 yıl 9 ay hapis cezası olduğu kaydedildi.

Uzun süredir aranan yeraltı örgütü lideri  Ayvaz  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =