Türkiye’nin İhracat Ana Planı kapsamındaki Güney Amerika pazarına girmek amacıyla Venezuela ve Kolombiya’ya çıkarma yapan Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (ASHİB) Sekt

haber7
0

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği , İhracat Ana Planı çerçevesinde belirlenen  yeni  hedef pazarlar arasındaki Latin Amerika’ya Venezuela ve Kolombiya üzerinden hızlı bir giriş yaptı. ASHİB Başkanı Ali Can Yamanyılmaz’ın liderliğinde 11 firmadan 18 ihracatçının katılımıyla oluşturulan Sektörel Gıda Ticaret Heyeti , Venezuela Devlet Başkanı Nikolas  Maduro  başta olmak üzere her iki ülkede üst düzeyde verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

ASHİB heyeti , Venezuela ve Kolombiya’da 200’ü aşkın firmayla makarna , bakliyat , un , pirinç , peynir , konserve , meyve suları , zeytin , zeytinyağı , ayçiçek yağı , elma , nar , çikolata , şekerleme , sos , bisküvi gibi ürünlerde önemli ihracat anlaşmaları imzaladı. Venezuela Devlet Başkanı Nikolas Maduro’nun “Size buradaki kapılar açık. Her türlü işbirliğine varız” deyip , bakanlarına da ‘Ülkemizin ne ihtiyacı varsa öncelikle Türkiye’den karşılayacaksınız” talimatı verdiğini vurgulayan ASHİB Başkanı Ali Can Yamanyılmaz , Latin Amerika ülkelerine ihracatta önümüzdeki 5 yılda 2 milyar dolar hedef koyduklarını belirtti.

"LATİN AMERİKA , ORTADOĞU PAZARINA ALTERNATİF OLABİLİR"

11-20 Kasım tarihleri arasında Latin Amerika’ya gerçekleştirdikleri Sekteröl ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =