İngiltere'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Karen Pierce , Batı'yı teröre destek vermekle suçlayan Suriye rejimi ve Rusya'ya sert eleştiriler yönelterek bu ''karalama''nın devam etmesi

haber7
0

BM Güvenlik Güvenlik Konseyinin kasım ayı dönem başkanlığını yürüten İngiliz Büyükelçi Karen Pierce , Suriye oturumunda  Rusya  ve Suriye rejimini sivillere yönelik hava saldırıları , hastaneleri bombalama ve uluslararası insani hukuku ihlal etmek ile eleştirdi. 

Pierce ın suçlamalarına cevap veren  Rusya  ve Suriye nin temsilcileri ise Batı yı teröristlere destek vermekle suçladı.

Rusya nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyanskiy , Cenevre de müzakerelere katılanların muhalif , Suriye de savaşanların ise terörist olduğunu savunarak , teröristlerin ılımlı muhalifler olarak gösterilmemesi gerektiğini söyledi. 

Tekrar söz alan İngiliz Büyükelçi Pierce ise ,  Rusya  ve Suriye nin Batı nın teröre destek verdiği iddialarını yalanlayarak , Batı ya yönelik saldırılar ve bizi teröre destek veriyor ya da onların yanında yer alıyormuşuz gibi gösterme girişimleri durmak zorunda. Biz BM nin Suriye ye barış götürmesi için uğraşıyoruz , insani yardımlar için para veriyoruz. Bu saldırıları haketmiyoruz. Konsey dışında bu tür açıklamalar olursa yasal yollara başvurulacak. Tüm bunlar karalama ve doğru değil diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =