Zimbabve'de yaşanan kuraklık nedeniyle elektrik kesintilerinin artması ,  yakacak  ihtiyacını karşılamak isteyen halkın ağaçları kesmesine neden oluyor.

haber7
0

Ormanlarda kaçak olarak ağaç kesen 36 yaşındaki Tamirira Gumbo , AA muhabirine , günde 18 saat elektrik kesintisi yaşadıklarını söyledi.

Gumbo , "Elektrik kesintileri nedeniyle insanlar  yakacak  ihtiyaçlarını odunlardan karşılamak zorunda kalıyor. Biz de ağaçları keserek odun satıyoruz." dedi.

Artan elektrik fiyatlarına dikkati çeken Gumbo , zamların da  yakacak  ihtiyacını karşılamak isteyenleri ormanlara yönelttiğini dile getirdi.

Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü ne göre  Zimbabve  de sadece 15 ,6 milyon hektarlık orman alanı kalırken uzmanlar ise ülkedeki elektrik sorununun çözülmemesi durumunda  Zimbabve  nin yakında çölleşebileceği uyarısı yapıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =