"Organize suç örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan yargılanan  Adnan  Oktar'ın , tutuklu bulunduğu cezaevinden , bazı tutuklu kadın sanıklara şiir ve ayet içeren mektuplar yazıp karikatür &cc

haber7
0

Adnan Oktar suç örgütü elebaşı  Oktar  , İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 11 Temmuz 2018 de düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanırken , bazı örgüt yöneticileri ve üyeleri de aynı soruşturma kapsamında tutuklanarak çeşitli cezaevlerine gönderildi.

 

 

Soruşturma kapsamında örgüte yönelik ikinci operasyonla birlikte tutuklananların sayısı 167 ye yükselirken , örgüt üyeleri , birbirleriyle olan iletişimin engellenmesi amacıyla Kocaeli , Gebze , Tekirdağ ve Bursa gibi farklı cezaevlerine dağıtıldı.

Soruşturma sürecinde etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyen bazı örgüt üyelerinin verdikleri ifadeler göz önünde bulundurularak tahliye edilmesiyle örgüt içindeki çözülme başladı.

 

 

İddianame tamamlanana kadar geçen 1 yıllık süreçte etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itiraflarda bulunan 25 kişi itirafçı olarak cezaevinden tahliye edildi.

Bu kişilerden biri olan ve dava kapsamında tutuksuz yargılanan sanık Beril Koncagül e , cezaevinde bulunduğu dönemde örgüt elebaşı  Adnan   Oktar  tarafından 27 mektup ve faks , gönderildiği  Ortaya  çıktı.

Mektuplar dava dosyasına girdi

Üzerinde "görüldü" damgası bulunan mektup ve fakslar , dava dosyasına da girdi.

Oktar tarafından gönderilen mektuplara , Beril Koncagül ün etkin pişmanlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =