Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 11 yıl önce kaybolan Meryem Tahnal'ın öldürülmesine ilişkin tutuklanan , kamuoyunda "Palu ailesi" olarak bilinen 6 kişinin yargılanmasına devam edildi.

haber7
0

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya , "acı çektirerek kasten öldürme ve öldürmeye iştirak" suçlamaları yöneltilen ve ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları istenen Meryem Tahnal ın eniştesi Tuncer ve eşi Emine Ustael , annesi Hava , kardeşleri İsa , Ayşe ve Fatih  Palu  ile avukatları katıldı.

Duruşmada , maktul Meryem Tahnal ın oğlu tanık Recep Tayyip Tahnal ın alınan ifadelerinin mahkemeye gönderildiği belirtildi.

Duruşmada ifadesi okunan Tahnal , eniştesi Tuncer Ustael in annesini darbettiğini anlatarak , "Sanıkların hepsinin psikolojisi bozuktu. Annemin vefatından sonra onlardan şiddet gördüm. Daha sonra evden kaçtım. Çocuk Esirgeme Kurumuna sığındım ve orada büyüdüm." ifadesini kullandı.

Tanık Ş.K. de Tuncer Ustael in kiracısı olduğunu belirterek , "3-4 ay oturdum Tuncer apartmanı satmak istediğini , benim müşteri bulup bulamayacağımı sordu. Ben de araştırmalarım sonucunda Bekir A yla Tuncer i tanıştırdım. Tuncer apartmanı Bekir e verdi. Karşılığında Didim de daire , Karasu da 6 dönüm elma bahçesi ve 70-80 bin lira para aldı. Ben apartman sahibi olarak Tuncer i biliyordum. Diğer sanıklarla ilişkim olmadı. Tuncer , İstanbul da oturduğunu  Kocaeli  de oturmayacağını söyledi." diye konuştu.

Duruşmada , tanık Harun  Palu  ya Zeynep İncedere nin temsil kayyum olarak atandığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =