Etiketler:

İran Cumhurbaşkanı  Hasan   Ruhani  , ülkedeki petrol zammı protestolarına ilişkin , "İran halkı bir başka tarihi sınavdan daha başı dik çıkarak , düşmanın değirmenine su taşınmasına izin vermeyeceğini ortaya koydu"

haber7
0

İran devlet medyasında yer alan haberlere göre , başkent Tahran da düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan  Ruhani  , ülke genelinde düzenlenen ve ölüm ve yaralanmalara yol açan gösterilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Protestolara neden olan benzin zammının orta ve dar gelirli ailelerin akaryakıt yardımlarından daha fazla yararlanması için yapıldığını dile getiren  Ruhani  , "Halkımız asıl hedefimizin enerji temini konusunda ülkenin kendine yeterli hale gelmesi olduğunun bilincindedir. Bu sayede dışarıya muhtaç olmayalım , iç üretimle ihtiyacımız olan enerjiyi doğru bir şekilde harcayalım ve aynı şekilde toplumda adaleti sağlayalım" diye konuştu.

Ülke dışından organize edildiğini iddia ettiği eylemlerin halkın bilinç ve sağduyusu sayesinde başarısız olduğunu söyleyen  Ruhani  , "İran halkı bir başka tarihi sınavdan daha başı dik çıkarak , ekonomik sorunlara rağmen düşmanın değirmenine su taşınmasına izin vermeyeceğini ortaya koydu" dedi. 

Ruhani , "Küçük bir grup , vatan ve milli menfaatlerimize karşı girişimde bulundu. Huzursuzluk , düşmanın ülkede güvensizlik oluşturma planıydı ancak halk onlara karşı tam bir  zafer  kazandı" değerlendirmesinde bulundu.

İran halkına teşekkür eden  Ruhani  , "Şimdi halkın sorunlarını azaltmak için daha fazla hizmet etme ve çaba gösterme sırası bizde" ifadesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =