Tekirdağ'ın  Muratlı  ilçesinde 286 milyar metreküplük doğalgaz rezervi bulundu. Peki  harika   üzerindeki   konumu  merak edilen Tekirdağ'ın  Muratlı   ilçesi  nerede? Hangi bölgesinde  Doğal   gaz  bulundu? İşte Mur

haber7
0

286 milyar metreküplük doğalgaz rezervi  bulunan  "Tekirdağ ın  Muratlı  ilçesi nerede" sorusu günün en çok arananlar listesine girdi.  Bir köylünün tarlasında keşif çalışmaları kapsamında  bulunan   gaz  ile ilgili konuşan vatandaşlar çıkan  Doğal  gazın kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek , bir yıldan beri devam eden çalışmalarda diğer bölgelerde de  gaz  bulunduğunu ancak ne kadar olduğunun açıklanmadığını söyledi.

TEKİRDAĞ MURATLI İLÇESİ

Muratlı , Türkiye nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan  Tekirdağ  ilinin yaklaşık 27.000 nüfuslu bir ilçesidir.  Muratlı  ilçesi ,  Tekirdağ  ın ilçelerinden batıda Hayrabolu , güneyde Süleymanpaşa , doğuda Çorlu ve Ergene ilçeleriyle birlikte kuzeyde de Kırklareli nin Lüleburgaz ilçesiyle komşudur.  Muratlı  nın il merkeziyle arasındaki mesafe ise yaklaşık olarak 24 km dir.

Muratlı 41.174049 enlem ve 27.508789 boylamda yer almaktadır.   Muratlı  haritası  Tekirdağ  ili içinde  nerede  olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 93 metredir.  Muratlı  GPS koordinatları 41° 10´ 26.5764" ve 27° 30´ 31.6404".

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =