Adana'da Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri , limon bahçesinde 80 lira yevmiyeye çalışan 50 çocuğu  okula  kazandırdıktan sonra ara tatilde  geziye  götürdü.

haber7
0

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ın Seyhan ilçesine bağlı Zeytinli Mahallesinden geçerken yol kenarında narenciye bahçesinde okul çağındaki çocukların çalıştığını görmüş ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne çocukların  okula  kazandırılması için talimat vermişti. Bu talimat doğrultusunda limon bahçesine giden polisler , ağaçların tepesindeki okul çağındaki çocukları toplayıp  okula  kazandırmıştı.

Zeytinli İlkokul ve Ortaokuluna kazandırılan 50 öğrenci ile birlikte diğer dezavantajlı öğrenciler ara tatilde  Polis  tarafından bu kez de Mersin in Tarsus ilçesine  geziye  götürüldü.

Polis , öğrencileri ilçede bulunan Tarsus Hayvanat Bahçesi ve tarihi , turistlik yerleri gezdirdi. Bir  Polis  gezilen tarihi yerler hakkında öğrencilere bilgi verip rehberlik yaptı.  geziye  götürülen öğrenciler çok mutlu olduklarını ilk kez buraları gezme imkanı bulduklarını söylediler.

Öğrencilere gezi sonunda çeşitli hediyeler verildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =