Kartal'da , bir mobilya atölyesinde çıkan yangında 2 çalışanın hayatını kaybetmesine ilişkin  gözaltına   alınan  iş yeri sahibi olduğu belirtilen 2 şüpheli , "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olm

haber7
0

Kartal da , bir mobilya atölyesinde çıkan yangında 2 çalışanın hayatını kaybetmesine ilişkin gözaltına  alınan  2 iş yeri sahibi tutuklandı.

 

 

Topselvi Mahallesi Saraykapısı Sokak ta 6 katlı binanın bodrum katındaki mobilya atölyesinde çıkan yangına ilişkin gözaltına  alınan  iş yeri sahipleri Kaan V. ile Bayram A , emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı na getirildi.

Burada nöbetçi savcıya çıkarılan 2 şüpheli , ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

 

 

Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği , söz konusu iş yerinin ruhsatsız olması , işçilerin sigortasız ve kaçak olması , işçilerin iş yerini aynı zamanda barınma yeri olarak da kullanması ve işverenlerin buna rıza göstermesi gibi gerekçelerle her 2 şüphelinin de "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçundan tutuklanmasına  karar  verdi.

Şüphelilerden Kaan V nin hakimlikteki sorgusunda , söz konusu iş yerinde diğer şüpheli Bayram A. ile ortaklıklarının bulunduğunu belirterek , "İş yerinde 5 işçi çalıştırıyorduk. 5 işçi de yabancı uyrukludur. Ben yangının elektrikli şofbenden çıktığını duydum. Bu işçiler marangozhanede yatıp kalkmaktadır. Ölen işçilerden birisi çok yakın arkadaşımdır. Ben bu durumdan dolayı çok üzgünüm. Ben de iş yerine gidip çalışıyordum." şeklinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =