Kremlin'den gelen davet üzerine beraberindeki heyetle işgal altındaki Kırım'a gitmeyi kabul eden  CHP  Milletvekili Atila Sertel , Rus basınına konuştu. Tsagrad adlı internet sitesinde "Yarımada'ya gelecek Türk heyetini

haber7
0

Rusya lideri Vladimir Putin in özel temsilcisi Georgy Muradov vasıtasıyla bir davet mektubu alan  CHP  İzmir Milletvekili Atila Sertel ,  CHP  Genel Merkezi yle görüştükten sonra  Kırım  a gitme kararı aldı. Bölgede incelemelerde bulunacağı öğrenilen heyetin başı olan Sertel , ziyaret öncesi Rus Tsagrad gazetesine konuştu.

"RUSYA YA AİT OLDUĞUNU TANIYACAĞIZ"

"Yarımada ya gelecek Türk heyetinin başı:  Kırım  ın  Rusya  ya ait olduğunu tanıyacağız" başlığıyla yayımlanan o röportajda Sertel , özetle şu ifadeleri kullandı:

"YURTTA SULH CİHANDA SULH"

Biz Atatürk ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh sözünü benimseyen bir partinin mensuplarıyız. Kaldı ki  Rusya  da Kurtuluş Savaşı mız süresince Atatürk e ve silah arkadaşlarına büyük destekler sağlamıştır. Özellikle  Kırım  konusunda bazı kışkırtmalar ve provokatif işler olabilir. Ama bizler barışı önemsiyoruz. Barış için çalışıyoruz.

"İNŞAAT AÇISINDAN ÇOK UYGUN"

Türkiye inşaat açısından tamamen doymuş durumda. Tüm müteahhitler büyük sıkıntıda. Oysa ki  Kırım  bu konuda çok uygun.  Kırım  da inşaat için ciddi bir alan var. Aradaki sorunların bir an önce aşılmasını temenni ediyoruz.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =