Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği tank palet fabrikası ve bin TL altında emekli maaşı iddialarına  sert  sözlerle  tepki  gösterdi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , AK Parti Grup Toplantısında konuştu. Gündeme dair önemli değerlendirmeler yapan  Erdoğan  ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

 

CHP YE TERÖR TEPKİSİ

Mehmedimiz sayısı itibariyle , şehitler oldu. Sivil şehitlerimiz oldu. 150 civarında SMO dan şehitlerimiz oldu. Ana muhalefetin başındaki zat SMO yu terör örgütü olarak tanımlıyor. SMO orada niye var? SMO orada bizim ülkemizi taciz eden , bizim ülkemize saldırıda bulunanlara karşı kendi topraklarını savunan yiğitlerdir , mücahitlerdir. Ama bu CHP , teröristlere terörist diyemiyor. PKK ya , HDP ye terörist dediğini duydunuz mu? Ortaklar ya , beraber yürüyorlar ya... Benim milletim onlarla beraber yürüyenlere 2023 te de verecek , 2024 te de verecek. Biz ne pahasına olursa olsun bu alçak plana izin vermedik , vermeyeceğiz. Bunları ABD seyahatinde anlattık. PKK/YPG nin yönetici kadrosundakilerinin kanlı geçmişini gösterdik. Ortaya koyduğumuz tablonun karşılık bulduğunu müşahade ettik. Terör örgütünün Suriye deki işinin zorlaştığı gerçektir. Suriye ve Kuzey Irak başta olmak üzere terör tehditleri sona erene kadar bu mücadelemiz devam edecektir. 

 

 

FETÖ elebaşı için taleplerimizi tekrarladık. Taviz vermeyeceğiz. İhanetin hesabını sormak için bu hainlerin peşinde olacağız. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =