Al Faisal Holding Kurucusu ve holding bünyesinde faaliyet gösteren ARTIC'in Yönetim Kurulu Başkanı Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani , "Biz ambargonun hiçbir etkisini  Türkiye  sayesinde hissetmedik ve gerçekten

haber7
0

ARTIC bünyesindeki Sheraton Istanbul City Center ın resmi açılışı iş dünyasından çok sayıda davetlinin katılımıyla otelde düzenlenen resepsiyonla gerçekleştirildi. 

Açılışta konuşan Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani , Türkiye de bulunmaktan ve bu değerli gecede yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Al Thani , "Türkiye hepimizin gurur duyduğu , çok büyük ve geleceği çok iyi olan bir ülke. Arapların özellikle Türkiye ye karşı çok büyük bir ilgisi var ve bizim Katarlılar olarak özel bir ilgimiz ve sevgimiz var. Son zamanlarda Katar üzerine uygulanan ambargolarda Türkiye nin Katar ın yanında duruşunu özellikle de Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın Katar ın yanında oluşunu unutmuyoruz. Ve biz biliyoruz ki bu duruş sadece  Erdoğan  ın duruşu değildi , onun temsil ettiği bütün Türk halkının duruşuydu." diye konuştu.

Türkiye sayesinde kendi ülkelerine uygulanan ambargoyu hissetmediklerine dikkati çeken Al Thani , "Gerçekten de Türkiye nin mazlum ülkelere karşı duruşunu Katar nezdinde yakından hissetmiş olduk. Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanı na ve Türk  halkına  teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

YABANCI YATIRIMCILARA TÜRKİYE DE YATIRIM ÇAĞRISI

Türkiye hakkında söyleyecek çok fazla olumlu sözü bulduğunu anlatan Al Thani , şöyle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =