İçişleri Bakanlığı'yla ilgili düzenlemeler içeren Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi , TBMM Başkanlığına sunuldu. Kanun teklifi yasalaşırsa

haber7
0

AK  Parti  milletvekillerinin imzasını taşıyan ve Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi , TBMM Başkanlığına sunuldu.

MÜLKİ İDARE AMİRİ , BİRİNCİ SINIFA AYRILMA YETERLİLİĞİNE KAYBEDECEK

Teklife göre , mülki idare amiri değerlendirme raporuna göre üst üste iki yıl yetersiz bulunan birinci sınıfa ayrılmış mülki idare amiri , başka bir değerlendirme amirinin emrine atanacak. Burada da yetersiz değerlendirilmesi halinde iş ve işlemleri ile genel durumunun değerlendirilmesi amacıyla mülkiye müfettişi görevlendirilecek. Mülkiye müfettişince düzenlenen değerlendirme raporunun olumsuz olması halinde , İçişleri Bakanı onayı ile mülki idare amiri , birinci sınıfa ayrılma yeterliliğini kaybedecek.

EMNİYET MÜDÜRLERİNİN GÖREVLENDİRİLMESİ

Emniyet Teşkilat Kanunu nda yapılan değişiklikle , Başkanlıklarda birinci meslek derecesindeki Birinci Sınıf Emniyet Müdürleri "Başkan"; ikinci meslek derecesindeki Birinci Sınıf Emniyet Müdürleri "Başkan Yardımcısı" olarak görevlendirilebilecek. İkinci Sınıf Emniyet Müdürü rütbesindeki personel "Şube Müdürü" olarak görevlendirilebilecek.

İkinci Sınıf Emniyet Müdürü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =