Rusya  Devlet Savunma Sanayi Şirketi (ROSTEC) Başkanı Sergey Çemezov , Rusya'nın dördüncü nesil Su-35 ve beşinci nesil Su-57 savaş uçaklarını Türkiye'ye göndermeye hazır olduğunu ifade etti.

haber7
0

Rusya Devlet Savunma Sanayi Şirketi (ROSTEC) Başkanı Sergey Çemezov Dubai de gerçekleşen havacılık fuarında yaptığı son  dakika  açıklamasında , "Türkiye ye hem Su-57 ile hem de Su-35 ile ilgili önerilerimizi sunduk. Henüz düşünme aşamasındalar. Bu 2 uçağın satışı ve ortak üretimi konusunda hazırız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , 27 Ağustos ta Moskova daki MAKS-2019 Uluslararası Havacılık Fuarı nda  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Su-57 savaş uçağını incelemişti.

S-400 AÇIKLAMASI

Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport un Başkanı Aleksandr Miheyev ise şu aşamada Türk tarafı ile S-400 üretiminin Türkiye de yerelleştirilmesi konusu üzerinde çalışıldığını belirtti. Miheyev , "İmzaladığımız sözleşme opsiyon garantisi ve Türk tarafı için ikinci bir kompleksi , ikinci partiyi satın alma imkanı sunmaya ilişkin sorumluluklarımızı içeriyor. Şimdilik yerelleştirme programı ve endüstriyel partnerlik konusu üzerinde görüşülüyor" dedi.

S-400 ün sevkiyatının tamamlandığını belirten Miheyev , "Sevkiyat yüzde 100 gerçekleşti. Yani sistemin tüm platformları ülkeye gönderildi , eğitimler devam ediyor , daha sonra da sistem göreve geçirilecek" ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =